Amiodaroonravi harva esinev kõrvaltoime – naha hüperpigmetatsioon

  • Ene Anijalg
  • Margus Lember
  • Peeter Saadla
  • Triin Erm
Keywords: amiodaroon, hüperpigmentatsioon, ultraviolettkiirgus, nahabiopsia

Abstract

Naha hüperpigmentatsioonid võivad tekkida erinevatel põhjustel, sealhulgas ka ravimite kõrvaltoimest. Üheks selliseks ravimiks, mis võib põhjustada nahapigmentatsiooni, on laialdaselt kasutatav amiodaroon. Artiklis on käsitletud pikaaegse amiodarooni tarvitamisel tekkinud nahapigmentatsiooni juhtu, mille diagnoosimisel oli abiks nahabiopsia ja histoloogiline uuring erivärvingute kasutamisega. Eesti Arst 2003; 82 (2): 105–109
Published
2003-02-01
How to Cite
Anijalg, E., Lember, M., Saadla, P., & Erm, T. (2003). Amiodaroonravi harva esinev kõrvaltoime – naha hüperpigmetatsioon . Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.9587
Section
ÜLEVAADE

Most read articles by the same author(s)

1 2 3 > >>