Radioloogia Eestis: ja päike paistab!
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10276Abstract
Paljud praegu töötavad radioloogid on alustanud oma karjääri pimedas toas üksi läbivalgustusi tehes. Aastakümneid oli röntgenoloogia peaaegu ainuke kättesaadav kuvamismeetod ja kogenud röntgenoloogi sõna luges palju nii haiguste diagnoosimisel kui ka haigete ravis. Radioloogia ülikiire areng viimastel aastakümnetel on muutnud eriala asendamatuks paljude haigusseisundite diagnoosimisel ja ka ravis. Radioloogiast on kujunenud piltlikult öeldes päike, mis heidab valgust ka kõige pimedamatesse nurgatagustesse. Täpne elupuhune piltdiagnostika on patoloogidel leiva käest võtnud (või vähemalt pool leiba). Menetlusradioloogia on tunginud kirurgide ”mängumaale” ja avanud seninägematuid võimalusi mitmete haiguste ravis. Teleradioloogia on likvideerinud riigipiirid ja ühendanud meditsiinilise kogukonna. Jälgides igapäevast haiglaelu, võime tõdeda, et ilma täpse diagnostikata on kliiniline meditsiin kui tiibadeta lind. Eesti Arst 2008; 87(10):734−737Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.