Rinosinuiidid näopiirkonna valu ja ebamugavustunde põhjusena
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10387Keywords:
rinosinuiit, ostiomeataalpiirkonna sulgus, diferentsiaaldiagnoos, raviAbstract
Rinosinuiit on üks sagedasemaist ülemiste hingamisteede põletikest. Patofüsioloogilise mehhanismi keskmes on ninakõrvalurke suistiku obstruktsioon. Ägeda mädase rinosinuiidi peamised tekitajad on järgmised: Streptococcus pneumoniae, Haemophilus infl uenzae ja Moraxella catarrhalis. Diagoos põhineb kliinilisel pildil, objektiivsel leiul ja radioloogilistel uuringutel. Rõhutatakse varajase diagnoosimise ja agressiivse ravitaktika vajadust, sest nii saab vähendada tüsistuste teket. Ägeda põletiku medikamentoosse ravi nurgakiviks on antibiootikumid. Kroonilise protsessi korral on ülimalt oluline patogeneetiline kirurgiline ravi. Eesti Arst 2008; 87(3):198−204Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.