Immuunrekonstitutsioonisündroomi avaldumine nahal
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10409Keywords:
immuunrekonstitutsioonisündroom, HIV-nakkus, retroviirusvastane ravi, nahkAbstract
Retroviirusvastast ravi saavatel HI-viirusega nakatunud inimestel ette tulev põletikuline immuunrekonstitutsiooni sündroom arvatakse olevat tingitud immuunsuse taastumisest mitmete infektsioossete ja mitteinfektsioossete tegurite suhtes. Sündroomi iseloomustab teadaoleva haiguse näiliselt paradoksaalne halvenemine või uue põletikulise seisundi kujunemine pärast retroviirusvastase ravi algust. Sõltuvalt seisundi loomusest ja raskusastmest võib kasutada infektsiooni- või põletikuvastaseid vahendeid. Enamasti on prognoos hea ja retroviirusvastast ravi saab jätkata. Lai kliiniline spekter hõlmab muu hulgas ka põletikulisi muutusi nahal, mille avaldustele heidab pilgu käesolev ülevaateartikkel. Eesti Arst 2008; 87(2):122−126Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.