Eesti Arst küsib: 3 küsimust Sotsiaalministeeriumi kantslerile Riho Tapferile
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10426Abstract
Siin saab välja tuua mitmeid prioriteete, kindlasti on selleks näiteks e-tervise projektide katsetamine ja käivitamine (digilugu, digiregistratuur, digiretsept ja pildipank). Valmima peab kliinikumi esimese etapi juurdeehitus. Tuleb valida, milliste haiglate ehitusprojekte alustada ELi tõukefondidest tuleva raha toetusel ning need käivitada. Valmistame ette rahvastiku tervise arengukava ja planeerime, mida ELi tõukefondide toel maavalitsuste ja kohalike omavalitsuste tasandil ellu viia. Ees on olulised otsused ravimipoliitikas, kuna peame hakkama ELi retsepte tunnustama, tahame kaotada 50% soodustusega ravimitelt 200 krooni piiri. Kavas on uuendada psühhiaatrilise abi kontseptsiooni ning koolitervishoiu õigusruumi. Peame surmapõhjuste kogumise üle tooma ministeeriumi haldusalasse, Tervise Arengu Instituudile tuleb uus hoone ehitada. Valdkond on väga lai ning teemad erinevad. Eesti Arst 2008; 87(1):12Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.