Kvaliteeditegevus Eesti peremeditsiinis
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10571Keywords:
perearstiabi kvaliteet, erialane areng, erialane pädevus, perearstipraksiste kvaliteedi käsiraamatAbstract
Eesti Perearstide Seltsi viimaste aastate prioriteetseks tegevuseks on olnud erialase arengu stimuleerimine rõhuasetusega erialase pädevuse hindamisel, perearstipraksiste kvaliteedi arendamisel ja hindamisel ning kvaliteetse töö stimuleerimisel. Perearstide väljaõpe Eestis vastab kõikidele ELi nõuetele ning kõigil esmatasandil töötavatel perearstidel on perearsti kvalifi katsioon ehk nad on sertifi tseeritud perearstidena. Perearstide selts on loonud internetipõhise täienduskeskkonna Svoog, mis võimaldab kõigil keskkonnas registreerunud perearstidel jälgida konverentse ja loenguid, mida selts korraldab, ka interneti vahendusel; esitada küsimusi ja vastata küsimustele ning luua oma täienduspunktikonto. Valmimas on perearstipraksiste kvaliteedi käsiraamat. Alates 2006. aastast on perearstide tasustamise ühe komponendina ette nähtud lisatasud ennetustegevuse, krooniliste haigustega patsientide parema jälgimise ning laiahaardelisema tegevuse stimuleerimiseks. Initsiatiiv selliseks tegevuseks on tulnud perearstide seltsilt, projekti on ette valmistatud alates 2001. aastast ning süsteemi täiustatakse pidevalt ka edaspidi koostöös perearstide seltsi ning haigekassaga. Eesti Arst 2009; 88(5):362−366Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.