Kannabinoidiküsimus teaduspõhises kliinilises meditsiinis

  • Alar Irs

Abstract

Viimastel aastatel on maailmas ja ka Eestis pakkunud palju kõneainet kannabinoidide meditsiiniline kasutamine. Diskussiooni ulatus on olnud lai: kannabinoidide toime uurimiseks paremate võimaluste loomisest kuni poliitilise kuluaaritööni, kus nähakse meditsiinilise maiguga kanepisuitsetamise legaliseerimist etapina marihuaana olmekasutusse lubamisel. Arutatud on selle üle, kas kannabinoididest oleks abi opioidide ja bensodisasepiinide paljudes riikides levinud liigkasutamise ohjamiseks. Lisaks on nii meil kui ka mujal kõneks majanduslikud aspektid, näiteks meditsiiniliseks kasutamiseks toodetud marihuaana kui tulus ekspordiartikkel (1).

Et arutelus sõna sekka öelda, võib olla kasulik mõista tausta, millelt see on tekkinud. Allpoolne püüab seda lisaks hiljutistele aruteludele (2, 3) pakkuda.

Eesti Arst 2017; 96(6):354–356

Downloads

Download data is not yet available.
Published
2017-06-22
How to Cite
Irs, A. (2017). Kannabinoidiküsimus teaduspõhises kliinilises meditsiinis. Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.13521
Section
RAVIMITEAVE RAVIMIAMETILT