Ketamiin raviresistentse depressiooni ravis. Haigusjuhu kirjeldus
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.13929Abstract
Depressioon on sageli esinev psüühikahäire, mida seostatakse töövõimetuse, invaliidsuse ja suremuse suure määraga. Depressiooni raviks on kasutusel erinevaid ravimeetodeid, nii farmakoloogilisi kui ka mittefarmakoloogilisi, kuid probleem on ravimite toime hilinenud algus. Paljudel patsientidel ei too ravi esimese valiku ravimitega oodatud paranemist ja ravimit tuleb vahetada. Sageli on tegemist raviresistentse depressiooniga. Raviresistentse depressiooni puhul on iga järgmise antidepressandi tõhusus väikse tõenäosusega. Viimastel aastakümnetel on aktiivselt otsitud uusi efektiivseid antidepressiivse toimega ravimeid. Mitmed uuringud ketamiiniga on näidanud kiiret antidepressiivset toimet ja seda ka patsientidel, kelle puhul senised ravivalikud ei ole osutunud efektiivseks.
Artiklis on kirjeldatud patsiendi lugu, kellel esines raviresistentne depressioon ja kes sai abi ketamiinravist.
Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.