Teaduslikult alternatiivmeditsiinist

Authors

  • Kadi Lubi
  • Marko Uibu
  • Katre Koppel

DOI:

https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.14248

Abstract

Oma tervise eest vastutuse võtmine soosib inimeste suurenenud teadlikkust, aga samas ka suurenenud julgust võtta vastu terviseotsuseid. Patsientide enesekindluse kasv lahenduste otsimisel oma terviseprobleemidele on viinud olukorrani, kus järjest enam inimesi kasutab erinevaid täiend- ja alternatiivmeditsiini vahendeid, tooteid või teenuseid. Artikli eesmärk on olemasoleva kirjanduse põhjal avada sotsiokultuurilisi tegureid, mis soodustavad alternatiivide kasutamist.

Ülevaates kasutatud allikatele tuginedes saab väita, et peamised põhjused, mis ajendavad inimesi alternatiivmeditsiinist lahendusi otsima, on seotud kultuuriliste traditsioonidega (nt ravimtaimede kasutamisega), meditsiinilise pluralismi suurenemisega, neoliberaalse ootuse täitmisega, mis eeldab individuaalse vastutuse võtmist, ning infotarbimise harjumuste muutumisega. Ühiskondliku arutelu tekkeks on vajalik kõigi osapoolte kaasatus.

Eesti Arst 2018; 97(8):409–415

Downloads

Download data is not yet available.

Downloads

Published

2018-09-28

How to Cite

Lubi, K., Uibu, M., & Koppel, K. (2018). Teaduslikult alternatiivmeditsiinist. Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.14248

Issue

Section

ÜLEVAADE