Temporomandibulaarliigese kirurgilise ravi võimalused
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.14753Abstract
Mitmete temporomandibulaarliigeste haiguste puhul ei ole konservatiivne ravi alati tulemusrikas. Kirurgilise ravi eesmärk on taastada anatoomilised struktuurid ja liigese funktsioon ning vähem tähtis ei ole ka väljanägemise taastamine. Kirurgilised ravimeetodid oma erinevate võimalustega parandavad oluliselt patsientide elukvaliteeti, vähendades valu ja parandades võimet suud avada. Alalõualiigese kirurgilise ravi meetodeid on mitu: artrotsentees, artroskoopia, artrotoomia ja artroplastika, diski operatsioonid ning endoproteesimine. Kirurgilise ravi vastunäidustuseks on äge infektsioon ning raske funktsioonihäire, näiteks bruksism. Operatsiooni ei tohi teha ka kolju kasvamise perioodil. Võimalusi alalõualuuliigese haiguslike seisundite kõrvaldamiseks on mitu. Õige diagnoos ja sobiva ravimeetodi valik ning koostöö eriarstidega tagab temporomandibulaarliigese funktsiooni taastumise.
Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.