Ravimite rahastus Eestis – aeg muutusteks
Abstract
Tööealise elanikkonna haigestumine on üks peamisi majanduskasvu peetumise allikaid globaalselt ning Eesti ei ole erand. Olukorra parandamisel on lisaks inimeste tervisekäitumisele ja meditsiinipersonali olemasolule kriitilise tähtsusega tänapäevase ravi kättesaadavus. Euroopas läbiviidud uuringu andmetel on 160 ravimist, mille Euroopa Ravimiamet on viimase 4 aasta jooksul heaks kiitnud, Eestis kättesaadavad vaid 41 ning aeg ravimi soodusravimite nimekirja arvamiseni on Eestis keskmiselt 599 päeva. Sellega jääb Eesti maha Euroopa Liidu keskmisest ja on pingereas tagapool mitmest meist majanduslikult nõrgemast riigist. Praegusele parimale teadmisele tuginedes on olukorra parandamiseks vaja uuendada Eesti tervisetehnoloogiate hindamise süsteemi ja siduda ravimitele soodustuse andmise piirmäärad majanduse arengu tasemega.
Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.