Arstid ja alternatiivmeditsiin
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.9870Keywords:
südame isheemiatõbi, levimus, vältimine, riskitegurid, riskitegurite raviAbstract
Avalikkuses leiavad sageli käsitlemist mitmesugused ravitsemise viisid, mida ei saa seostada tavapärase tõenduspõhise arstliku tegevusega. Osa inimeste hulgas on need populaarsed ja arvatakse, et need annavad ka soodsaid tulemusi. Sageli toetavad seda ajakirjanduses ilmuvad lood. Eesti Arstide Liidu (EAL) eetikakomiteelt on küsitud selgitust, kuivõrd niisugune tegevus on seostatav igapäevase arstliku praktikaga. EAL eetikakomitee arutas seda probleemi koos Sotsiaalministeeriumi Tervishoiuametiga, kes litsentseerib arste ja korraldab järelevalvet arstide tegevuse üle. Arutelu näitas, et seoses arstide tegevusega on mitmeid probleeme, millele praegu ei ole ühest lahendust. Eesti Arst 2005; 84 (4): 294-296Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.