Eesti tervishoiu jätkusuutlikkusest lähiaastatel
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.9948Abstract
Eesti Vabariigi taasiseseisvumise algaastatel vastu võetud ravikindlustuse seadus ja haige kassa süsteemi loomine võimaldas suhteliselt kiiresti arstiabi kvaliteeti, juurutada uued moodsad ravi- ja diagnostikameetodid ning teha ümberkorraldused tervishoiusüsteemis. Praeguseks on aga selge, et kehtiv süsteem ei suuda ellu viia eesmärki arendada Eestis sellist tervishoiusüsteemi, nagu see on teistes euroliidu maades. Peamiseks põhjuseks on tervishoiu alarahastamine. Juba 2003. aastal olid tervishoiukulutused Eestis (väljendatuna %na SKTst) oluliselt väiksemad kui teistes euroliidu maades (vt joonis 1). Valitsuse kinnitatud riigieelarve strateegia (RES) aastateks 2007–2010 ei näe ka siin ette olulist kasvu (vt tabel 1). Eesti Arst 2006; 85 (11): 776–779Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.