Patsiendikaitsest ja arstikindlustusest
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10638Abstract
Käesoleval aastal on Eesti ajakirjanduses toimunud elav arutelu allikakaitse seaduse eelnõu nr 656 teemal, mis võeti Riigikogus vastu 25. novembril esialgsest veidi muudetud kujul (1). Justiitsministri plaan oli seada seadusega sisse mehhanismid meedia korralekutsumiseks ja paketti kuulus kava võlaõigusseaduse kaudu karistusliku kahjuhüvitise sisseseadmiseks Eestis. Karistuslikul kahjuhüvitisel oleks lisaks ajakirjandusele ülisuur mõju kõigile eluvaldkondadele, mistõttu selle põhimõttelise muudatuse vastu Eesti õigusruumis olid nii Riigikohus, Eesti advokatuur kui ka Tartu Ülikooli õigusteaduskond, kuid karistusliku kahjunõude Riigikogu siiski kehtestas. Seetõttu on toimunu väga märgilise tähendusega Eesti ühiskonna arengutele ja väärib nii meenutamist kui ka uute lahenduste otsimist, mis vähendaks motivatsiooni kohtust abi otsida. Eesti Arst 2010; 89(12):778−780Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.