Tegevusteraapia – kas ikka veel uus eriala?
DOI:
https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.11589Abstract
Tegevusterapeudid on tegevuse ja tegevusvõime edendamise spetsialistid, kel on kõrgharidus. Neid on koolitatud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis aastast 2000. Eriala on kiiresti arenenud ja tegevusterapeute töötab nüüdseks nii rehabilitatsioonikeskustes, haiglates, tugikeskustes, hooldekodudes kui ka abivahendikeskustes; nii laste, noorukite, täiskasvanute kui ka eakatega, kellel on funktsiooni- või tervisehäire, näiteks neuroloogilised, ortopeedilised, traumaatilised või reumatoloogilised probleemid. Tegevusterapeutide tööga rahulolu uuringust selgus, et vastajad olid rahul oma elukutse ja töökoha valikuga. Töötavaid tegevusterapeute iseloomustab kuus faktorit: head suhted kolleegidega, ülekoormus tööl, motiveeritus, pettumus (eelkõige töötasuga), iseseisvus ning emotsionaalselt raske töö. Samal ajal on nad rahul oma valitud elukutsega.Eesti Arst 2014; 93(9):541–542Downloads
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Pärast artikli avaldamist Eesti Arsti paber- või elektroonilises versioonis lähevad sellega seotud varalised õigused kooskõlas Eesti ja rahvusvaheliste autoriõiguse põhimõtetega üle ajakirjale. Kokkuleppe kohaselt kuuluvad uuringuartiklite, ülevaadete ja haigusjuhtude varalised õigused Eesti Arstide Liidule ning teiste Eesti Arstis avaldatud materjalide varalised õigused nii Eesti Arstide Liidule kui ka ajakirja välja andvale osaühingule Celsius Healthcare. Ajakiri sõlmib iga autoriga õiguste ülemineku kohta kirjaliku kokkuleppe. Kui avaldatud artikli koopiat kasutatakse mittetulunduslikul eesmärgil, näiteks õppetöös või lisatakse see väitekirja, siis ei ole kirjastajalt selle kasutusloa küsimine tarvilik. Kui autorid on kasutanud oma töödes mujal avaldatud materjali (fotod, joonised jms), siis tuleb selle Eesti Arstis avaldamiseks saada luba materjali kasutusõiguse omanikult.
Algupäraste uuringute, ülevaate- ja koolitusartiklite ning haigusjuhtude kirjelduste autorid peavad oma kaastöös alati esitama võimaliku huvikonflikti deklaratsiooni. Muud tüüpi kaastööde korral võib ajakirja toimetus seda autoritelt täiendavalt küsida ja avaldamisel artiklile lisada.
Avaldamisel lisatakse artiklile selle esmase toimetusse saabumise, avaldamisotsuse ja internetis avaldamise kuupäev.