Teadmise märgid ja skeptiline väljakutse: intervjuu Jennifer Nageliga
Keywords:
Jennifer Nagel, teadmine, skeptitsismAbstract
Jennifer Nagel on Toronto Ülikooli filosoofiaprofessor. Ta on uurinud peamiselt teadmisseisundit ja meie võimet seda teiste inimeste juures ära tunda, metakognitsiooni ja vaimuseisundite omistamist. Nagel on avaldanud mitmeid mõjukaid uurimusi epistemoloogia ja vaimufilosoofia valdkondades, sealhulgas raamatu “Knowledge: A Very Short Introduction” (Oxford University Press, 2014). Töös on raamat “Recognizing Knowledge: Intuitive and Reflective Epistemology”. Jennifer Nagel pidas Tartu Ülikoolis 17.-19. septembril 2019 Gottlob Frege loengud teoreetilises filosoofias teemal “Epistemic Interaction”. Intervjuu leidis aset e-kirjade vahendusel ning valmis 4. jaanuaril 2020.
References
Cappelen, H. (2012). Philosophy without Intuitions. Oxford University Press, Oxford
Heritage, J. (1984). A change-of-state token and aspects of its sequential placement, J. M. Atkinson ja J. Heritage (toim), Structures of Social Action: Studies in Conversation Analysis, Cambridge University Press, Cambridge, lk 299–345.
Heritage, J. (2012). The epistemic engine: Sequence organization and territories of knowledge, Research on Language and Social Interaction, 45(1): 30–52
Mercier, H. and Sperber, D. (2017). The Enigma of Reason. Harvard University Press, Cambridge, MA
Nagel, J. (2017). Factive and nonfactive mental state attribution, Mind & Language 32: 525–544
Williamson,T. (2000). Knowledge and its Limits. Oxford University Press, Oxford