Soome kooli kitsaskohad
DOI:
https://doi.org/10.12697/eha.2016.4.2.11Kokkuvõte
Soome haridussüsteemi imetletakse terves maailmas. Tõepoolest, PISA uuringu tulemusi arvesse võttes pole põhjanaabrite kooli headuses põhjust kahelda. Samas kõik ei ole kuld, mis hiilgab: Soome kool pole kaugeltki nii ideaalne, kui mulje põhjal võiks arvata. Helsingi ülikooli psühholoogiaprofessor Liisa Keltikangas-Järvinen ja tema juhendamisel doktorikraadini jõudnud Sari Mullola üllitasid raamatu "Maailma parim kool?" (ilmunud 2016. aastal Koolibri väljaandena ja Mare Leino tõlkes ka Eestis), kus halastamatu objektiivsusega Soome kooli puudusi päevavalgele tuuakse. Kuna autorite sõnumid tuginevad uuringutele ja analüüsile, mitte arvamustele ega oletustele, pole kahtlemiseks põhjust.
Allalaadimised
##submission.downloads##
Avaldatud
Kuis viidata
Väljaanne
Rubriik
Litsents
Eesti Haridusteaduste Ajakirja autorid nõustuvad allpool esitatud tingimustega.
- Ajakirjas avaldatud artiklitele on tagatud vaba juurdepääs Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 litsentsiga määratud õiguste mahus.
- Autor loovutab ajakirjale tasuta tema poolt loodud artikli varalised õigused, sh õiguse artikli (1) avaldamisele ja levitamisele, (2) üldsusele kättesaadavaks tegemisele ja eksponeerimisele, (3) avalikule esitamisele.
- Autoril on õigus Eesti Haridusteaduste Ajakirja eelneval nõusolekul sõlmida lepinguid kolmandate isikutega publitseeritud artikli säilitamiseks raamatukogu repositooriumis või avaldamiseks raamatu peatükina. Nõudeks on teiseses töös viitamine esmasele allikale, st artiklile Eesti Haridusteaduste Ajakirjas.
- Pärast artikli ilmumist ajakirjas on autoritel lubatud avaldada Internetis (nt oma veebilehel) motiveeritud mahus tsitaate ning levitada linke koos korrektse viitega ajakirjas ilmunud artiklile (vt Open Access).